Gümüş Nota Logo
  • gumus nota piyano kursu

Ankara Piyano Kursu


Ankara Piyano Kursu

Ankara’ da piyano kursu alabileceğiniz birçok kurum olmasına rağmen çoğu kursta lisanssız eğitmenlerle karşılaşmanız olasıdır. Piyano Kursu Ankara, Gümüş Nota ekibi tamamı en az lisans mezunu pedagojik formasyon sahibi ve tecrübeli eğitmenlerden oluşturulmuştur. Piyano Kursu Ankara Bir Gümüş Nota Kuruluşudur.

Piyano Hakkında

Piyano; atası klavikort ve klavsene dayanan, 18. yüzyıl başlarından bu yana gelişimini devam ettiren tuşlu ve vurmalı bir çalgıdır. Ses sınırları bakımından çok geniş bir aralığa sahip olması, aynı zamanda solo ve eşlik çalgısı olma avantajı ile birçok müzik türünde ilk sıralarda yerini almıştır.

Piyano Kursu

Piyano Kursu Ankara’da piyano kursları akustik ve dijital piyano ile bireysel olarak yapılmaktadır. Piyano Kursu nota eğitimi ile paralel yürütülen bir piyano müfredatı ile işlenmektedir. Piyano Kursu Ankara’da küçük yaş grubu öğrencilerde çocuğu sıkmayan, eğlenceli ve dikkat çekici farklı bir ders programı izlenmektedir. Piyano kursunda farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak hazırlanan müfredatlarla eğitim sürecini en iyi şekilde yönetmekteyiz. Piyano kursu ve müzik eğitimi öğrencilerin okul hayatını olumlu yönde etkilemekte ve öğrenciyi akademik anlamda yukarı taşımaktadır.

Piyano Kursunun Faydaları

  • Özellikle erken yaşta piyano Kursu;
  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • El-göz koordinasyonunu güçlendirir.
  • Problem çözme becerisi kazandırır.
  • El becerilerini kuvvetlendirir.
  • Müzikal işitme ve ritimsel algılama duygusunu geliştirir.
  • Sonuç değil süreç odaklı bir yaşam tarzı benimsetir.

LCM (London College of Music)

Piyano Kursu Ankara olarak Yenimahalle sınırları içinde TEK LCM SINAV MERKEZİ olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan aldığınız piyano kursu dünya standartlarında müfredatlar ile yürütülmektedir. Piyano kursunda işlenen müfredatları İngiltere’de dünyanın önde gelen üniversitelerinden Universty of West London belirlemekte ve tüm dünyaya sunmaktadır. Aynı zamanda piyano kursu Ankara olarak Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programlarının yanında; Solistlik, Teori, ve Erken Yaş Enstrüman Eğitmenliği gibi dallarda sanat eğitiminizi tüm dünyada geçerli diplomalarla uluslararası bir platforma taşıyoruz.

MEB Sertifika Programı

Ankara’da Yenimahalle merkezde MEB’e bağlı en büyük ve en profesyonel kurum olarak hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Talim Terbiye Kurulundan geçen ve MEB tarafından kabul edilen resmî müfredatların belirlediği hafta sayısı, ders saati ve öğrencinin uygun koşullarına göre eğitim süreci başlatılır. Piyano Kursu eğitim sürecini düzenli ve verimli geçiren öğrenciler belirlenen sürecin sonunda KUR BİTİRME SINAVIna tabi tutulur. Kur bitirme sınavında başarılı olan öğrenciler dahil oldukları seviyeyi belgeleyen MEB onaylı Piyano Kursu sertifikasını almaya hak kazanır. Piyano kursu sertifikası öğrencinin piyano eğitim seviyesini belgeler niteliktedir. Her sertifika sonunda öğrenciler bir üst kura kayıt hakkı kazanır.. Piyano kursu sertifika programının sonunda kazanım anlamında da yeterli olan öğrenciler son bir sınava tabi tutulur. Bitirme sınavından başarılı olan öğrenciler USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASI alma hakkı kazanır. Usta Öğretici Sertifikası bir meslek edindirme sertifikası niteliğindedir. Bu belgeyle 18 yaşını dolduran her birey Halk Eğitim Merkezleri, Gençlik Merkezleri , Meb’e bağlı müzik kursları, dernekler ve özel okul kulüp çalışmalarında eğitmenlik yapabilir, Piyano kursu verebilir. Aynı zamanda yurt dışındaki tüm Türk derneklerinde de piyano kursu eğitmenliği yapabilmektedir.

Ailelere Tavsiyeler

Piyano kursu eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Piyano kursunu evde desteklemek adına evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern DansBale, Piyano Kursu ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ankara Piyano Kursu, Gümüş Nota Sanat..

  • yetenek

Dersler

Piyano Kursu İşleyişini İzleyebilirsiniz;

Aşağıdaki makalelere göz atabilirsiniz.

Müzik Eğitiminde Ailenin Önemi ve Aile Destekli

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın