Gümüş Nota Logo
  • Image 01

Mandolin Kursu

Mandolin Hakkında

Müzik enstrümanları dünyasındaki aletlerden biri olan mandolin, telli çalgılardan bir tanesidir. Mandolin dış görünüş itibari ile, ud ailesinden olan çalgılara da oldukça benzemektedir. Mandolini sosyal açıdan incelemek gerekirse, her ne kadar çoğu çalgının etkilendiği nesil çalgılarından olsa da, günümüzde popülarite ve kullanım anlamındaki yaygınlık olarak değeri az olan bir telli çalgıdır. Genel olarak zahmetsiz ve nispeten daha basit müzik yapmak ve şarkı çalmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Gitar ya da keman öğrenmeye başlamadan önce de, mandolin çalınması tavsiye edilmektedir. Mandolin çalmanın kolay öğreniliyor olması sebebiyle, bir çalgı aletiyle ya da müzikle yeni tanışanların ilk aşamada tercih ettiği bir müzik aleti olma özelliği de, mandoline eğitim dünyası içinde ayrı bir anlam yüklemektedir.

Mandolin Kursu

Mandolin kursu bireysel olarak planlanmaktadır. Mandolin kursu nota eğitimi ile paralel yürütülür. Küçük yaş grubu öğrencilerde çocuğu sıkmayan, eğlenceli ve dikkat çekici, farklı bir ders programı izlenmektedir. Mandolin kolay çalınabilen bir yapıya sahip olduğu için daha çabuk sonuç alınabilmektedir. Mandolin kursu başlangıç yaşı 9 olup üst yaş sınırı yoktur.

Mandolin Eğitiminin Faydaları

  • Kolay sonuca ulaşıldığı için motivasyonu yüksek tutar.
  • Hem yatay hem dikey işleyişli olması nedeni ile beynin birçok bölümü eş zamanlı çalışır.
  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • El becerilerini kuvvetlendirir.
  • Müzikal işitme ve ritimsel algılama duygusunu geliştirir.
  • Nota ile eş zamanlı öğretimde okumada hızlanma sağlar
  • Müzik eğitimi sosyalleşmeyi kolaylaştırır.

Ailelere Tavsiyeler

Eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern DansBale ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.
  • yetenek
 

ankara mandolin kursu

ankara mandolin kursu

ankara mandolin kursu

ankara mandolin kursu

 

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın