Gümüş Nota Logo

Lcm

LONDON COLLEGE OF MUSIC

Dünya standartlarında bir sanat eğitimini hedefleyen bu program, dünyanın önde gelen üniversitelerinden WEST LONDON UNIVERSTY işbirliğiyle yürütülmektedir. Bu program sayesinde aldığınız sanat eğitimini “Uluslararası Denklik Yönetmelikleri” çerçevesinde “Lise Konservatuar” diplomasıyla taçlandırabilir ve “Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans” seviyelerine taşıyabilirsiniz. Kısacası; temel okul eğitimini sürdürürken bir taraftan da tüm dünyada geçerliliği olan sertifika ve diplomalarla ikinci bir eğitim platformu yakalama şansı bulabilirsiniz. Dünyanın 250 merkezinde uygulanan ve çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan bu program enstrümanlara göre ayrı ayrı hazırlanmış özel müfredat kitaplarıyla uygulanır. Sınavlar ise her yıl belirli tarihlerde İngiltere’den gelen London College of Music yetkilileri tarafından yapılır.

LONDON COLLEGE OF MUSIC BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

O yıl belirlenen akademik takvime göre öğrenci ve velilere önceden bilgi verilir. Öğrencinin sınava hangi kurdan gireceği belirlenir. Her yıl LCM tarafından belirlenen ücretlere göre sınava gireceği kitap ve sınav bedellerinin belirlenen banka hesap numaralarına yatırmaları gerekir. Kitap ve sınav harcı dışında başka bir ücret talep edilmez.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Herhangi bir ön koşul olmadığı gibi isteyen herkes başvurabilir.

NASIL MEZUN OLUNUR?

Grade 8 seviyesinden sınava giren ve başarılı olan her öğrenci diploma almaya hak kazanır. Öğrenci enstrüman geçmişine, birikimine ve yeteneğine göre istediği kurdan sınava katılabilir. Öğrenciler sınavlara her yıl katılabilecekleri gibi yıl atlayarak da programa devam edebilir. En son alınan sertifika öncesindeki tüm sertifikaları kapsamaktadır.

Piyano eğitiminde 3 hazırlık 8 sınıf olmak üzere toplam 11 kur bulunmaktadır. Diğer enstrümanlarda ise 2 hazırlık ve 8 sınıf olmak üzere toplam 10 kur bulunmaktadır. Preparatory, Step 1 ve Step 2 kurları başlangıç kurları olup öğrenciler çaldıkları eserler üzerinden yöneltilecek müzikal bilgi sorularından sorumludurlar. Grade 1 ve daha üstü kurlarda ise öğrenci branşına göre eserleri seslendirdikten sonra girdiği seviyenin zorluk derecesine göre teknik çalışmalar, müzikal bilgi, müzikal işitme, deşifre (notayı ilk bakışta çalma) ve kitap içeriğine göre sanat tarihi sınavına tabi tutulurlar.

Ankara London College of Music (LCM) yenimahalle   London College of Music (LCM) ankara

Ankara London College of Music (LCM)  yenimahalle  London College of Music (LCM) ankara

Ankara London College of Music (LCM)    London College of Music (LCM) ankara

Ankara London College of Music (LCM)    London College of Music (LCM) ankara

Ankara London College of Music (LCM)    London College of Music (LCM) ankara Ankara London College of Music (LCM) London College of Music (LCM) ankara

Kurumumuz

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın