Gümüş Nota Logo

Ebeveyn Destekli Dersler

Aile Destekli Dersler

Okul öncesi dönem çocuklarında aile desteği olmayan eğitim ve öğretim düşünülemez. Aile çocuğu okula ve kursa taşıyan bir araç olmaktan çıkıp dersin ve evdeki çalışmaların içine dahil olmalıdır. Eğitim öğretim sürecini çocuğuyla birlikte yaşayan ebeveyn empati kurup bu sürece en verimli şekilde destek sağlayacaktır.

Sanat Eğitiminde Ailenin Desteği

Müzik ve dans eğitimi günlük düzenli tekrarlar gerektiren branşlardır. Ailenin eğitimin en başından itibaren sabırlı, olumlu ve gayretli bir tutum sergilemesi gerekmektedir. Ailenin sonuç odaklı bir eğitim sisteminden uzak durup süreci sağlıklı yönetmesi çok çok önemlidir. Bu konuda kurumumuz ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından doğru bir şekilde yönlendirileceklerdir.

Aile Destekli Eğitim Nasıl Uygulanır?

Çocuk genelde 9 yaşından küçükse ve ailenin dersine katılmasında sakınca görmüyorsa, aile derse seyirci olarak alınır. Ders sonunda aile evdeki çalışmaları nasıl yöneteceği ve çalışma rutinini nasıl oluşturacağı hakkında bilgilendirilir. Hafta içerisinde çalışmalarla ilgili bir aksaklık yaşanırsa, kurumumuzdan ve eğitmenlerimizden yardım alabilirler.

Ailelere Tavsiyeler

Eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern Dans, Bale ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın