Gümüş Nota Logo
  • gumus nota keman kursu

Keman Kursu


KEMAN EĞİTİMİ

 

KEMAN HAKKINDA

Keman; Yaylı ailesinin en küçük üyesidir.Dört telli, perdesiz ve yaylı bir enstrümandır. İlk kemanın hangi tarihte yapıldığı kesin olarak bilinmemekle birlikte ortaçağda İngiltere’de Fiddle , Almanya’da Fiedel İtalya’da Lira da Braci , Fransa’da Viel adlarıyla kullanılan yaylı çalgılar Keman’ın atası sayılır. 16.ve 17. yüzyıldaki Keman yapım ustaları Nicolo Amati , Paolo Maggini , Giuseppe Guarneru , Antonio Stradivarius Keman’a son şeklini vermişlerdir . Keman asıl biçimi korumakla birlikte 19. yüzyılda , bazı değişikliklere uğramış ve bu günkü çağdaş keman şekline kavuşmuştur.

KEMAN KURSU

Keman kursu piyano eşliğinde bireysel olarak yapılmaktadır. Nota eğitimi ile paralel yürütülen bir Keman müfredatı işlenmektedir. Küçük yaş grubu öğrencilerde çocuğu sıkmayan, eğlenceli ve dikkat çekici farklı bir ders programı izlenmektedir. Farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak hazırlanan müfredatlarla eğitim sürecini en iyi şekilde yönetmekteyiz. Keman kursu ve müzik eğitimi sanıldığının aksine öğrenciyi akademik anlamda yukarı taşır.

KEMAN KURSUNUN FAYDALARI

  • Hem yatay hem dikey işleyişli olması nedeni ile beynin birçok bölümü eş zamanlı çalışır.
  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • Düzenli çalışma alışkanlığı kazandırır.
  • El becerilerini kuvvetlendirir.
  • Müzikal işitme ve ritimsel algılama duygusunu geliştirir.
  • Analitik düşünebilme yeteneğini geliştirir.
  • Sosyalleşmeyi kolaylaştırır.

Ailelere Tavsiyeler

Eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern DansBale ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

LCM (London College of Music)

Yenimahalle sınırları içinde TEK LCM SINAV MERKEZİ olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan aldığınız keman dersleri dünya standartlarında müfredatlar ile yürütülmektedir. Bu müfredatları İngiltere’de dünyanın önde gelen üniversitelerinden Universty of West London belirlemekte ve tüm dünyaya sunmaktadır. Aynı zamanda Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programlarının yanında; Solistlik, Teori, ve Erken Yaş Enstrüman Eğitmenliği gibi dallarda sanat eğitiminizi tüm dünyada geçerli diplomalarla uluslararası bir platforma taşıyoruz.

MEB Sertifika Programı

Ankara’da Yenimahalle merkezde MEB’e bağlı en büyük ve en profesyonel kurum olarak hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Talim Terbiye Kurulundan geçen ve MEB tarafından kabul edilen resmî müfredatların belirlediği hafta sayısı, ders saati ve öğrencinin uygun koşullarına göre eğitim süreci başlatılır. Eğitim sürecini düzenli ve verimli geçiren öğrenciler belirlenen sürecin sonunda KUR BİTİRME SINAVIna tabi tutulur. Kur bitirme sınavında başarılı olan öğrenciler dahil oldukları seviyeyi belgeleyen MEB onaylı SERTİFİKA almaya hak kazanır. Bu sertifikalar öğrencinin piyano eğitim seviyesini belgeler niteliktedir. Her sertifika sonunda öğrenciler bir üst kura kayıt hakkı kazanır.. Programın sonunda kazanım anlamında da yeterli olan öğrenciler son bir sınava tabi tutulur. Bitirme sınavından başarılı olan öğrenciler USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASI alma hakkı kazanır. Usta Öğretici Sertifikası bir meslek edindirme sertifikası niteliğindedir. Bu belgeyle 18 yaşını dolduran her birey Halk Eğitim Merkezleri, Gençlik Merkezleri , Meb’e bağlı müzik kursları, dernekler ve özel okul kulüp çalışmalarında eğitmenlik yapabilir. Aynı zamanda yurt dışındaki tüm Türk derneklerinde geçerliliği vardır.

  • yetenek

Keman Dersimizden Örnek;

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın