Gümüş Nota Logo

Ankara Çello Kursu

 

Viyolonsel Kursu

 

Çello Hakkında

çello 16. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmış yaylı ve perdesiz bir çalgıdır. Atası perdeli bir çalgı olan viola da gamba dır. İlk çelloyu piyasaya süren kişi Andrea Amati’dir Ebatlarının büyük olması sebebi ile bacak arasına alınıp çalınır. İlk zamanlar orkestralarda bas sesleri desteklemek amacı ile kullanılmış olsa da 18. yüzyılda gerçek kimliğine kavuşmuş ve solist olma özelliğini kazanmıştır. Çello oldukça zengin sonat ve konçerto repertuvarına sahiptir. Bunların içinde en önemli olanlarını Haydn, Vivaldi ve Boccherini yazmış ve günümüze kadar gelmiştir. Çello klasik olan müzik türünün en önemli parçasıdır, popüler müzik türünde ise kendisine sıklıkla yer bulamaz. Müziklerinin içinde çelloya yer vermiş olan popüler grupların içinde; One Republic, SmashingPumpkins, Nirvana ve Aerosmith yer alır.

Çello Kursu

Çello kursları  piyano eşliği ile bireysel olarak yapılmaktadır. Nota eğitimi ile paralel yürütülen bir çello müfredatı işlenmektedir. Küçük yaş grubu öğrencilerde çocuğu sıkmayan, eğlenceli ve dikkat çekici farklı bir ders programı izlenmektedir. Farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak hazırlanan dünya standartlarında müfredatlarla eğitim sürecini en iyi şekilde yönetmekteyiz.

Çello Eğitiminin Faydaları

  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • El-göz koordinasyonunu güçlendirir.
  • Problem çözme becerisi kazandırır.
  • El becerilerini kuvvetlendirir.
  • Müzikal işitme ve ritmsel algılama duygusunu geliştirir.
  • Sonuç değil süreç odaklı bir yaşam tarzı benimsetir.

LCM (London College of Music)

Yenimahalle sınırları içinde TEK LCM SINAV MERKEZİ olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan aldığınız piyano dersleri dünya standartlarında müfredatlar ile yürütülmektedir. Bu müfredatları İngiltere’de dünyanın önde gelen üniversitelerinden Universty of West London belirlemekte ve tüm dünyaya sunmaktadır. Aynı zamanda Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programlarının yanında; Solistlik, Teori, ve Erken Yaş Enstrüman Eğitmenliği gibi dallarda sanat eğitiminizi tüm dünyada geçerli diplomalarla uluslararası bir platforma taşıyoruz.

Ailelere Tavsiyeler

Eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern DansBale ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.
  • yetenek

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın