Gümüş Nota Logo
  • gümüş nota bateri kursu

Ankara Bateri Kursu


Bateri Hakkında

Davul tarihin en eski çalgılarından biridir. Eski kabile kültürlerinde dini tören ve ayinlerde, savaşa giderken dahi kullanılmışlardır. Bateri, davulun günümüzdeki gelişmiş halidir. Bateri 20. yüzyıla yaklaşırken Amerika’da görülür ve gelişir. Aynı anda daha çok davul çalma isteği ve bunun davulcuya getirdiği kolaylık, baterinin gidişatını belirlemiştir. Baterinin gelişiminde Amerika’ya olan göçler büyük etki sağlamıştır Afrikalı göçmenlerin davulları ve Çin’den gelen göçmenlerin zilleri bu kültürün gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Baterinin asıl yaygınlaşması, davulcuların caz müzisyenlerine eşlik etmesiyle olur. 1930 lu yıllarda bateri genel olarak bugün çaldığımız haline ulaşmıştır.

 Bateri Kursu

Bateri kursları akustik ve dijital piyano ile bireysel olarak yapılmaktadır. Nota eğitimi ile paralel yürütülen bir bateri müfredatı işlenmektedir. Küçük yaş grubu öğrencilerde çocuğu sıkmayan, eğlenceli ve dikkat çekici farklı bir ders programı izlenmektedir. Bateri eğitimimiz elektro ve/veya bas gitar eşliğinde yapılmaktadır. Farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak hazırlanan müfredatlarla eğitim sürecini en iyi şekilde yönetmekteyiz.

Bateri Kursunun Faydaları

  • Konsantrasyon süresini ve odaklanmayı arttırır.
  • El-göz koordinasyonunu güçlendirir.
  • Problem çözme becerisi kazandırır.
  • El becerilerini kuvvetlendirir.
  • Müzikal işitme ve ritimsel algılama duygusunu geliştirir.
  • Sonuç değil süreç odaklı bir yaşam tarzı benimsetir.

LCM (London College of Music)

Yenimahalle sınırları içinde TEK LCM SINAV MERKEZİ olarak hizmet vermekteyiz. Kurumumuzdan aldığınız bateri dersleri dünya standartlarında müfredatlar ile yürütülmektedir. Bu müfredatları İngiltere’de dünyanın önde gelen üniversitelerinden Universty of West London belirlemekte ve tüm dünyaya sunmaktadır. Aynı zamanda Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programlarının yanında; Solistlik, Teori, ve Erken Yaş Enstrüman Eğitmenliği gibi dallarda sanat eğitiminizi tüm dünyada geçerli diplomalarla uluslararası bir platforma taşıyoruz.

MEB Sertifika Programı

Ankara’da Yenimahalle merkezde MEB’e bağlı en büyük ve en profesyonel kurum olarak hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Talim Terbiye Kurulundan geçen ve MEB tarafından kabul edilen resmî müfredatların belirlediği hafta sayısı, ders saati ve öğrencinin uygun koşullarına göre eğitim süreci başlatılır. Eğitim sürecini düzenli ve verimli geçiren öğrenciler belirlenen sürecin sonunda KUR BİTİRME SINAVIna tabi tutulur. Kur bitirme sınavında başarılı olan öğrenciler dahil oldukları seviyeyi belgeleyen MEB onaylı SERTİFİKA almaya hak kazanır. Bu sertifikalar öğrencinin Bateri eğitim seviyesini belgeler niteliktedir. Her sertifika sonunda öğrenciler bir üst kura kayıt hakkı kazanır.. Programın sonunda kazanım anlamında da yeterli olan öğrenciler son bir sınava tabi tutulur. Bitirme sınavından başarılı olan öğrenciler USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASI alma hakkı kazanır. Usta Öğretici Sertifikası bir meslek edindirme sertifikası niteliğindedir. Bu belgeyle 18 yaşını dolduran her birey Halk Eğitim Merkezleri, Gençlik Merkezleri , Meb’e bağlı müzik kursları, dernekler ve özel okul kulüp çalışmalarında eğitmenlik yapabilir. Aynı zamanda yurt dışındaki tüm Türk derneklerinde geçerliliği vardır.

Ailelere Tavsiyeler

Eğitim sürecinde ailenin olumlu pekiştireç kullanması çok önemlidir. Olumlu pekiştireç ödül demek değildir. Ödül ve ceza çocukta sonuç odaklı bir eğitim süreci yaşattığı için tercih edilmemelidir. Bunların yerine, çocuğu onurlandırmak, cesaretlendirmek teşvik etmek ve çocuğa teşekkür etmek, eğitim sistemini çok daha sağlıklı sürece sokacaktır. Evdeki çalışma ortamını çocuğun en çok vakit geçirdiği ve ailenin de dahil olabileceği ortak bir alanda oluşturmak yine siz ebeveynlerimize düşmektedir. Ankara‘da ve Yenimahalle‘de hizmet veren en profesyonel Modern DansBale ve Müzik Kursu olarak siz ailelerimize, çocuklarınızı bizlere emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.    
Bateri Dersimizden Örnek

Adres

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0312 344 86 56
Mobil: 0507 114 60 12

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”1297″ title=”site alt”]

Bizi Arayın
Whatsapp'da yazın