Gümüş Nota Logo
 • gümüş nota bağlama kursu

Ankara Bağlama Kursu


Bağlama Kursu

 

Müziğin ve Bağlama Eğitiminin Önemi

Müzik herkesin hayatının bir parçası. Peki faydalarından ne kadar haberdarsınız?

Müziğin, sayısal zekanın gelişimine katkısı, stresten uzak olmayı sağlaması, disiplinli olmayı sağlaması, öğrenme kapasitesini arttırması gibi pek çok faydası bulunmaktadır. Ayrıca bilim adamları müziğin hafızayı güçlendirmede önemli rol oynadığını da söylemektedirler.

Enstrüman çalmak beynin sağ ve sol loplarını çalıştırır. Enstrüman çalmak beynin sağ lobunu harekete geçirirken, okunan ve sesli olarak söylenen kelimeler beynin sol lobunu çalıştırır. Müziğin bazı hastalarda rehabilitasyon amaçlı ve açık beyin ameliyatında da kullanıldığını biliyoruz.

Enstrüman çalmak ayrıca çocuklarda beyin ve ruhsal gelişime de katkı sağlar. Sürekli müzik eğitimi alan çocukların almayanlara oranla bütün derslerinde daha başarılı olduğunu kanıtlayan araştırmalar da mevcut. Beyin gelişiminin % 80’i 3 yaşına, % 85’i ise 8 yaşına kadar tamamlanmış oluyor, bunu en çok etkileyen faktör tabii ki beslenme ve ikinci sırada müzik geliyor. Ama beyini çalıştırmanın en iyi yolu müzik ve kesinlikle bir enstrüman çalmaktır.

Bağlama Kursunun İçeriği

Bağlama kursu, haftada 1 ders saati programlar şeklinde bireysel yapılır. Haftada 1 saatlik bağlama eğitim programımızın yanı sıra; Orkestra eğitimi, Müziksel işitme ve solfej eğitimi de verilmektedir. Bağlama eğitimi için önerilen başlangıç yaşı 9 olup bireysel farklılıklara göre değişkenlik gösterebilir. Üst yaş sınırımız yoktur. Uzun Sap, Kısa Sap, Divan ve Cura için farklı eğitim programları uygulanmaktadır.

Not: 1 Ders Saati 50 dakikadır.

 • yetenek

Enstrüman çalmanın kişinin beyin gelişimindeki önemini çok iyi anlatan bilimsel bir araştırmayı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Ankara bağlama kursu yenimahalle   bağlama kursu ankara

Ankara bağlama kursu  yenimahalle  bağlama kursu ankara

Ankara bağlama kursu    bağlama kursu ankara

Ankara bağlama kursu    bağlama kursu ankara

Ankara bağlama kursu    bağlama kursu ankara Ankara bağlama Kursu bağlama kursu ankara
HIZLI İLETİŞİM
  • Adres

   İvedik Caddesi No:232
   Yenimahalle/Ankara

   Telefon: 0312 344 86 56
   Mobil: 0507 114 60 12

   Sosyal Medya

  • İletişim Formu

   BİZ SİZİ ARAYALIMBizi Arayın
Whatsapp'da yazın